Alüminyum Boru, Profil Alüminyum borular çelik ile kıyaslanınca çok daha hafif bir malzemedir. Bu nedenle ağırlığın ve hareketliliğin önemli olduğu kullanımlarda alüminyum boru profiller tercih edilir. Alüminyumun ısı iletme kapasitesi yüksek olduğundan, ısı kontrolünün önemli olduğu kullanımlarda tercih edilen bir malzemedir. Alüminyum Boru Ölçüleri Alüminyum boru profilleri min. 10 mm çaptan max. 600 mm çapa kadar istenilen boy ölçülerinde hizmetinize sunmaktayız. Et Kalınlıklarımız Min. 1 mm ile Max. 150 mm arasındadır. Alüminyum Boru Fiyatları Websitemizde alüminyum borularımız teorik ağırlık (kg) dan ziyade adet üzerinden fiyatlandırılır. Eğer tam bir palet almak istiyorsanız, şirketimiz ile iletişime geçiniz. Açılmamış paletler kilogram üzerinden fiyatlandırılır. Tüm alüminyum boru fiyatları ve indirimleri için ürün sayfamızı inceleyin. Alüminyum Boru Alaşımları Alüminyum borularımız aşağıdaki çeşitli alaşımlarda stoklarımızda bulunmaktadır. Dikişsiz Alüminyum Boru Stoktaki borularımız köprülü kalıp ile üretilmiştir. Eğer dikişsiz alüminyum boru istediğiniz taktirde lütfen ekibimiz ile iletişime geçiniz. Amacımız güncel dijital dünyamızda müşterilerimize hızlı, zahmetsiz ve uygun fiyatlarda online bir alüminyum alım deneyimi sunmaktır. Avrupa başta olmak üzere 20 ülkeye ihraç eden, Türkiye ve Avrupa pazarında referans niteliğinde uluslararası bir firmadır.

Et Kalınlıkları: min. 1 mm / max. 150 mm

Boru Dış Çapları: min.  150 mm

Boru Dış Çapları: min. 10 mm / max. 600 mm

Alüminyum stoğumuzdan uygun aradığınız ebatları bulabilirsiniz

Türkiye’de dört ayrı servis merkezinde kestiğimiz alüminyum plaka, profil, levha, rulo, çubuk, lama ile bir çok endüstriyel sektöre hizmet etmekteyiz. Uzmanlık alanlarımız; alüminyum kesim, su jeti kesimi, çubuk ve lama kesimi, rulodan boy kesim, dairesel kesim ve PVC kaplamadır.

Temel profil şekilleri olan kare, yuvarlak, içi boş yuvarlak şekilleri ile alüminyum profil ihtiyacı olan bir çok sektörde kullanılmaktadır. Standart Boru Profilleri Kategorisindeki Diğer Ürünler Aradığınız profil kodu ya da anahtar kelimeyi girerek alüminyum profil araması yapın Profil Kodu:

Standart Boru Profiller Ağırlık:

/ Metre Profil Kategorisi:

Standart Boru Profilleri E-posta adresini ile kayıt olarak en yeni bilgi ve kampanyaları Ø 30 MENÜ ÜRÜNLER ALÜMİNYUM BORU PROFİL Alüminyum boru profillerimiz 6082, 6061, 7075, 2011 ve 2014 alaşım olarak stoklarımızda bulunmaktadır.

Alüminyum boru 6 mm çap ve 600 mm çapa kadar değişik et kalınlıklarında istenilen boylarda hizmet vermekteyiz.

Alüminyum boru özellikle makina sanayi, savunma sanayi, otomotiv sanayi, reklam sanayi, inşaat sanayi gibi endüstriyel uygulamalarda kullanılmaktadır. Aşağıdaki stok programımızın dışında herhangi bir ölçü isteğiniz durumunda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Alüminyum Flex Boru, esnek hava kanalları orta ve düşük basınçlı ortamlarda ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme ve atık gaz geçiş hatlarında kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Ürünlerinizde bir hasar gördüğünüz takdirde, kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve paketi teslim almayınız.

Gelişen sanayi ve teknolojiyle beraber hem boru kullanımı hem de kullanım alanları da ciddi oranda artış göstermiştir. Paslanmaz boru ve alüminyum boruların görünüşleri birbirine çok benzese de birbirlerinden çok farklı ürünlerdir. Hem kullanım alanları hem de kullanım amaçları oldukça farklılık gösterir. Bu farkları şu şekilde sıralayabiliriz. Alüminyum boruların aynı hacimdeki yoğunlukları çok daha düşüktür çünkü paslanmaz çeliğe göre çok daha hafif malzemelerdir. Alüminyum fazla işlem gerektirmediği için paslanmaz çeliğe göre çok daha ucuzdur. çeşitli alaşımlar içerdiği için ve uzun rafine işlemler gerektirdiği için fiyatı daha yüksektir Alüminyumun ısı iletkenliği paslanmaz borudan çok daha fazladır bu da alüminyumun klima ünitelerinde ve araçların radyatörlerinde kullanılmasına olanak sağlar. Alüminyumun boru ve paslanmaz borunun elektrik iletkenliği karşılaştırıldığında ise alüminyumun iletkenliğinin çok daha iyi olduğu görülür. Bu durum da kullanım alanlarının farklılaştırılmasına neden olur. Dayanıklıkları ve paslanmaya karşı olan dirençleri karşılaştırıldığında ise paslanmaz boruların çok daha dayanıklı olduğu sonucuna varılır. Bunun yanında paslanmaz boruların korozyona ve paslanmaya karşı gösterdiği direnç oldukça yüksektir. Bu da kullanım alanları genişlettiği gibi uzun süre kullanılmasına da olanak sağlar bu nedenle güvenirliğini de artar. aynı zamanda yağmur ve dolu gibi hava koşullarına da dayanıklıdır ama alüminyum borular bu dayanıklığa sahip değiller ve çabuk paslanabilirler. Ayrıca çok sıcak hava koşulları paslanmaz boruların yapısını bozmazken alüminyum borular bu sıcaklıktan etkilenirler. Hijyen konusunda bir değerlendirme yapıldığında ise paslanmaz borular bakterilerin çoğalması izin vermez ve temizlenmesi oldukça kolaydır ama bu durum alüminyum borular için geçerli değildir. Bundan dolayı paslanmaz çeliğin kullanım alanları genişlerken alüminyum boruların kullanım alanları daha sınırlıdır. Paslanmaz boruların mukavemetleri de oldukça yüksektir. Paslanmaz malzemeler estetik açısından da oldukça fazla tercih edilirler ama alüminyum malzemeler bu konu da paslanmaz malzemelerden çok daha geridedir. Paslanmaz boruların mukavemetleri de oldukça yüksektir. Bu işlem sonucunda maliyetinde de azalma meydana gelir. Bu durum alüminyum borular için geçerli değildir. Bunun sebebi ise alüminyum boruların işlenmesinin ve lehimlenmesinin oldukça zor olmasıdır. Bu zorluk alüminyum boruların kullanım alanını da daraltır. Siz de bundan faydalanarak amacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Alüminyum Düz Boru Anahtarı bütün RIDGID ağır iş anahtarlarındaki aynı kaliteyi ve kullanım kolaylığını sağlar.

Alüminyum Boru Nedir?

Alüminyum, dünya üzerinde oksijen ve silisyumdan sonra en çok bulunan üçüncü elementtir. Buna karşın, diğer elementler ile kıyaslandığında çok daha sonra işlenmeyen başlamıştır. Farklı amaçlarla kullanılan bu element, boru üretiminde de yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Esasında yumuşak bir element olan alüminyum, alüminyum boru üretimi içim farklı elementler ile alaşım haline getirilmekte ve bu sayede belirli bir düzeye kadar dayanıklılık kazanabilmektedir. Alüminyum borular, sahip oldukları nitelikler doğrultusunda farklı sınıflandırmalara tabi tutulmaktadır. Bünyesinde barındırdığı avantajlı özellikler nedeni ile her geçen gün daha yaygın bir şekilde kullanılan alüminyum borular, çeşitli çap ve ölçülerde üretilmektedir.

Alüminyum Boru Özellikleri  

Alüminyum boruları avantajlı hale getiren ve farklı sektörlerde kullanım için cazip kılan bir dizi özellik mevcuttur. Bu özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür: Alüminyum boru alüminyum boru İlginizi çekebilir: Sık Kullanılan Alüminyum Kaliteleri Alüminyum boru üretiminde kullanılan alüminyumun çok farklı kalite düzeyleri bulunmaktadır. Alüminyum kalitesinin artması, bir yandan ortaya çıkacak ürünün kalitesini artırırken; diğer yandan da maliyetin yükselmesine neden olmaktadır. Bu doğrultuda bahsedilebilecek ilk alüminyum türü 2024 alüminyumdur. 2024 alüminyum, kalite açısından oldukça düşük bir düzeydedir. Hem korozyon direnci hem de dayanıklılık açısından ortalamanın altında bir değere sahip olan bu ürün, fiyat bakımından en uygun olan alüminyum türüdür. Bir diğer alüminyum kalitesi ise 7075’tir. Yüksek dayanıklılık değerine sahip bir alaşım olan 7075 alüminyum, korozyona karşı ortalamanın üzerinde bir direnç göstermektedir. Ayrıca çatlama ve kırılma gibi sorunlar da 2024 alüminyuma oranla daha az görülmektedir. Yani 7075 alüminyumlar, sağlamlık açısından da iyi denilebilecek bir düzeydedir. Yaygın olarak kullanılan bir diğer alüminyum türü ise 5086 alüminyumdur. Soğuk işlemler ile ileri düzeyde güçlendirilme olanağına sahip olan bu malzeme hem korozyon direnci hem de dayanıklılık açısından diğer iki türe göre oldukça ileri düzeyde değerlere sahiptir. Buna karşın fiyat açısından da en pahalı olan alüminyum türüdür. İlginizi çekebilir: Paslanmaz Boru Çapları Nedir? Alüminyum ile Paslanmaz Çelik Farkları Paslanmaz çelik boru ile alüminyum boru arasında net olarak bazı ayrımlar bulunmaktadır. Bunların başında ağırlık gelmektedir. Alüminyum borular, çelik borulara oranla daha az yoğun bir yapıdadır ve bu yüzden de daha hafiftir. Bir diğer fark olarak alüminyumun daha düşük maliyetli olduğunu söylemek de mümkündür. Çeliğe kıyasla daha az işlem gerektiren alüminyum borular, bu nedenle daha düşük maliyetler ile üretilebilmektedir. Elektrik iletkenliği bakımından da alüminyum borular ön plana çıkmaktadır. Ancak dayanıklılık ve korozyon direnci açısından değerlendirme yapıldığı zaman, paslanmaz boruların açık ara önde olduğunu söylemek mümkündür.

Alüminyum Boru

Alüminyum boru kullanım alanlarına göre yahut kullanım şekillerine göre üretilerek çok işlemlerde kullanılmaktadır. Alüminyum borular endüstri tarzı fabrikalarda, kazan dairelerinde isteğe tabi olarak evlerde de kullanılmaktadır. Standart Boru Profilleri Kodu Ø D (mm) Ø a (mm) t (mm) Ağırlık (gr / m) Hızlı Gelişen endüstri ve teknolojiyle birlikte hem boru tüketimi üstelik kullanım alanları dahi önemli oranda artım göstermektedir. Paslanmaz boru ve aliminyum boruların görünüşleri birbirine çok benzese de birbirlerinden çok değişik ürünlerdir. Hem kullanım alanları üstelik kullanım amaçları epey değişiklik gösterir.

Alüminyum Boru Özellikleri

Alüminyum boru tıpkı hacimdeki yoğunlukları çok daha düşüktür zira paslanmaz çeliğe göre çok daha hafif malzemelerdir. Alüminyum çok prosedür gerektirmediği için paslanmaz çeliğe göre çok daha ucuzdur. türlü alaşımlar içerdiği için ve uzun rafine işlemler gerektirdiği için fiyatı daha yüksektir

Alüminyumun ısı iletkenliği paslanmaz borudan çok daha çoktur bu dahi alüminyumun klima ünitelerinde ve araçların radyatörlerinde kullanılmasına imkan sağlar. Alüminyumun boru ve paslanmaz borunun elektrik iletkenliği karşılaştırıldığında şayet alüminyumun iletkenliğinin çok daha iyi olduğu görülür. Bu vaziyet dahi kullanım alanlarının farklılaştırılmasına niçin olur. Dayanıklıkları ve paslanmaya karşı olan dirençleri karşılaştırıldığında şayet paslanmaz boruların çok daha sağlam olduğu neticesine varılır. Bunun beraberinde paslanmaz boruların korozyona ve paslanmaya karşı gösterdiği mukavemet epey yüksektir. Bu dahi kullanım alanları genişlettiği gibi çok vakit kullanılmasına dahi imkan sağlar bu nedenle güvenirliğini de artar. bunun yanı sıra yağmur ve dolu gibi hava koşullarına dahi dayanıklıdır fakat aliminyum borular bu dayanıklığa sahip değiller ve acele paslanabilirler. Ayrıca çok sıcak hava koşulları paslanmaz boruların yapısını bozmazken aliminyum borular bu sıcaklıktan etkilenirler.

Hijyen konusu ile ilgili bir takdir yapıldığında şayet paslanmaz borular bakterilerin çoğalması müsaade vermez ve temizlenmesi epey basittir fakat bu vaziyet aliminyum borular için geçerli değildir. Bundan ötürü paslanmaz çeliğin kullanım alanları genişlerken aliminyum boruların kullanım alanları daha sınırlıdır. Paslanmaz malzemeler estetik tarafından de epey çok tercih edilirler fakat aliminyum malzemeler bu mevzu dahi paslanmaz malzemelerden çok daha geridedir. Paslanmaz boruların mukavemetleri de epey yüksektir. Paslanmaz boruya sertleştirme prosedürü yapılır ve bu yolla malzemenin kalınlığı ve ağırlığı azaltılmış olur. Bu prosedür neticesinde maliyetinde de eksilme meydana gelir. Bu vaziyet aliminyum borular için geçerli değildir. Bunun nedeni şayet aliminyum boruların işlenmesinin ve lehimlenmesinin epey zor olmasıdır. Bu güçlük aliminyum boruların kullanım alanını dahi daraltır.