Alüminyum Köşebent

Alüminyum köşebent değişik alanlarda kullanılmak üzere standart yahut hususi üretim biçiminde uygulanmaktadır. Alüminyum köşebentler hafif bir yapıya sahip olsa dahi pekçok sağlam ürünün meydana çıkartılması için mühim bir yapı malzemesidir.

Alüminyum Köşebent Kullanım Alanları

Alüminyum köşebent profilleri pencere kasaları, elektronik ürünlerin iskeleti, duvar köşelerinin kırılmasını önlemek, dolap ve raf kurulumu, çıkma cam kapama çerçevesi ve yapılarda bulunan köşelerin birleştirilmesi yahut korunması hedefiyle kullanılmaktadır.

Alüminyum Köşebent Profil Ebatları Alüminyum köşebentler dik açı biçiminde imal edilmektedir. Köşebentlerinde temel olarak iki yanak bulunmaktadır. Bununla beraber köşebent profillerinde et kalınlığı dahi standart ve öğrenci göre hususi olarak belirlenebilmektedir. Genel olarak aliminyum köşebentler standart ölçülerde imal edilmektedir. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili daha geniş verilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 30x30mm Beyaz Alüminyum Köşebent (6 mt.) 30x30mm Beyaz Alüminyum Köşebent (6 mt.)
Köşebentler Standart Alüminyum Köşebentler   Kodu A (mm) B (mm) t (mm) R (mm) Ağırlık (gr / m) Not: Kısa yanağı 80 mm ,Uzun yanağı dahi 120 mm ye kadar Olan profilleri 0.7 mm ye kadar incelikte Özel İmalatı uygulanmaktadır
.
İlk olarak L biçiminde imal edilen Alüminyum köşebent günümüzde iki kenarı birbirine denk biçiminde de üretilmektedir. Yüzeyleri mattır

Gıda, gemi, kimya, mutfak, otomotiv, petrokimya sanayilerinde kullanımları sık görülür. Yüksek aşındırma direnci ile ön plana çıkan paslanmaz çelikler, kendini koruyan, onaran ve daimi değerde olan bir metal olmakla beraber, bütün endüstri kollarında kendisine kullanım kısmı bulmaktadır. Kullanım alanına hususi olarak standart dışı mamüller de temin edilebilmektedir.